• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

UE: Zdecydowana większość europejskich kąpielisk spełnia najwyższe normy jakości

W 2020 r. prawie 83 proc. kąpielisk w Unii Europejskiej spełniało najbardziej rygorystyczne wymogi dotyczące jakości wody - wynika z rocznego sprawozdania opublikowanego przez Komisję Europejską.

02.06.2021, 12:12

Trzy lata Wód Polskich. „Nie zwalniamy tempa” – mówi w wywiadzie Prezes Przemysław Daca

O początkach działania, zrealizowanych inwestycjach oraz wyzwaniach, jakie stoją przed Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, rozmawiamy z Prezesem Wód Polskich Przemysławem Dacą.

03.01.2021, 10:00
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Recepta na zdrową ziemię: czyste wody, powietrze i gleby

Ziemia cierpi na duszności i kłopoty z krążeniem. Diagnoza: zatrucie smogiem, zanieczyszczenie wód i zatrzymanie ich krążenia poprzez budowę tam. Jak ją uleczyć? Jednorazowe podanie tlenu nic nie zmieni, trzeba oczyścić powietrze, wodę i glebę oraz udrożnić krążenie.

22.06.2020, 14:30
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Naukowcy z PG w międzynarodowym projekcie na rzecz czystszego Bałtyku

Politechnika Gdańska znalazła się wśród siedmiu instytucji akademickich i badawczych z sześciu krajów zlokalizowanych wokół Morza Bałtyckiego, które zajmują się wypracowaniem narzędzi przeznaczonych dla planistów miejskich w zakresie planowania przeciwpowodziowego. Projekt „NOAH”, w którym uczestniczy także dziewięć miast i przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych oraz dwie organizacje patronackie, ma pomóc miastom lepiej zapobiegać zagrożeniom powodziowym, a w efekcie zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego.

04.03.2019, 20:58
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Katharsis II na Morzu Weddela

Morze Weddella jest dziewiątym akwenem antarktycznym, z którym przyszło się nam zmierzyć w trakcie wykonywania pętli wokół Antarktydy. Jest drugim obok Morza Rossa, które głęboko wcina się w kontynent. Złą sławę zawdzięcza wyprawie Ernesta Shackletona, która sto lat temu, utknęła tu na wiele miesięcy w lodach. Zimą Morze Weddella jest całkowicie zamarznięte, a zwarta połać lodu dociera aż do 55. równoleżnika. Podczas lata na południowej półkuli lód ustępuje powoli, a północna granica występowania często obejmuje Morze Scotia, wyk

06.03.2018, 09:21
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.